Dietetyka

Na tej stronie znajdziesz filmy płatne i bezpłatne z dziedziny żywienia. Jeśli prezentowany film uwzględnia również np.: element treningu to spojrzenie na prezentowany problem jest przede wszystkim od strony dietetycznej. Jeśli szukasz podobnego tematu, ale od strony np. treningu, to zapraszamy do działu trening.

Spis treści

Czy zdrowe jedzenie jest zawsze zdrowe? Studium przypadku

Film opowiada o przypadku, w którym rygorystyczna zdrowa dieta oraz trening doprowadził do zaburzeń hormonalnych u zawodnika. Wysoki poziom apolipoproteiny HDL, białka transportowego SHBG oraz wysoki poziom estrogenów.

#zaburzenia hormonalne #wysoki poziom apolipoproteiny HDL białka transportowego SHBG #wysoki poziom estrogenów

Dlaczego jemy za dużo?

Fizjologiczny aspekt sterowania apetytem i smakiem, czyli o procesach, które warunkują wyższe spożycie kalorii w stosunku do zapotrzebowania organizmu.

#dlaczego jemy za dużo #spożycie kalorii #apetyt #smak #alestezja #sterowanie smakiem #sterowanie apetytem

Diety dwufazowe - ewentualne korzyści i efekty negatywne

Diety dwufazowe – co to jest dieta dwufazowa jakie są korzyści i efekty negatywne. Proces dietetyczny składający się z diety wysoko białkowo-tłuszczowej oraz diety o bilansie BTW standardowym.

#dieta dwufazowa #dieta dwufazowa tłuszczowa #dieta dwufazowa wysoko białkowa #dieta dwufazowa białkowa #co to jest dieta dwufazowa #dieta redukcyjna #dieta wysoko białkowa

Wlewy z witaminy C - czy warto? jakie ma działanie witamina C?

Przyjmowanie witaminy C w dużych dawkach. Jak działa witamina C? jak ją dawkować? wlewy z witaminy C.